Yazılım Kodları Hakkında Topluluklar

Yazılım Kodları Hakkında Topluluklar Yazılım, bir bilgisayarda donanıma hayat veren ve bilgi işlemde kullanılan programlar, yordamlar, programlama dilleri ve büyük bir topluluk içerisinde bulunan bir dil. Dil denmesinin sebebi, her milletin, her ırkın sahip olduğu farklı farklı dillerdeki gibi yazılımında kendi arasında dilleri vardır. Yazılım bir dünyadır ve buradaki her yazı, her harf birer insandır, birer dildir. Yazılım hakkında bilinen en yaygın bilgi, bilgisayarlarımızın yapım aşamasında onlara bizler için en iyi performans verilmesini emreden bir kod parçası olmasıdır. Aslında sadece bilgisayarda değil, neredeyse her elektronik aletlerin bir parçasıdır yazılım. Bu yazılımları öğrenen insanlar ise doğuştan sahip olmuyorlar bu dile. Öncelikle kişinin kendine bir yol belirlemesi lazım. Tıpkı insanların dil öğreneceği zaman hangi dilin daha çok kullanıldığını, hangisinin daha işlevli olduğunu öğrenmeye çalışmaları gibi. Bu yolu belirlerken elbette bir uzmana, bir bilene danışmak gerekiyor. Burada da bu kişileri nerelerde bulabileceğimiz konusu ortaya çıkıyor. Bu oldukça basit bir durumdur, filmlerdeki gibi karanlık işler yapmayı gerektirmeyen aksine iki klavye tıkına bakan kolay bir işlemdir. Şimdi o kişilerin nerelerde bulunacağı konusunda küçük bir liste ile açıklama getireceğim.

Yazılım Kodları Hakkında Topluluklar

Türk Hack Team

Bu topluluk bir internet sitesi olmakla beraber 0.40 saniyede 70 milyon kişinin bulunduğu bir sosyal tartışma platformu. İşi hiç bilmeyenlerin bile kolayca üye olduğu ve onlardan daha bilgili kişiler ile iletişime geçtikleri bir site. Tabi forumlarda yine de dikkatli olmak gerekiyor.

Ayyıldız Tim

Kendilerini Türkiye’nin siber koruyucuları olarak tanımlandıran bu grubun forum sitelerinde insanlarla iletişime geçip kolayca bilgi edinilebiliyor. Aynı zamanda neye nasıl başlanacağı konusunda da uzman kişilerden yardım alınabiliyor.

Red Hack

Kendilerinin bir forum sitesi bulunmakla beraber resmi siteleri de bulunmakta. Kodlama ve yazılıma ilgi duyan insanların bu siteye uğraması o kişiler için en kolay ve en güvenilir yol olmaktadır. Aynı zamanda grup yabancı kökenli olduğu için küçük bir yabancı dil bilgisi gerektiriyor.

Yazılım konusunda kimlerden yardım alınması gerektiği konusunda olabildiğince geniş ve açık bir pencere bulunmakta. İsteyen ve azim eden kişiler elbette güzel bir sonuca varacaklardır. Yazılım Kodları Hakkında Topluluklar Aynı zamanda ”Udemy” adı verilen sitede ise insanlar bilgi vermek istedikleri konularda videolar çekip paylaşıyorlar. Bilgi öğrenmenin sınırsız olduğu teknolojik dünyada bu işlevi çok kolay şekilde gerçekleştirebiliyor insanlar. Önemli olan tek şey azim edebilmek.

Add a Comment