Sakarya Araba Ekspertiz Firmaları

Sakarya Araba Ekspertiz Firmaları Ekspertiz kavramı dilimize Fransızca’dan geçmiş, halk arasında genellikle eksper şeklinde kullanılmaktadır. “Expert” kökünden türemiş olan ekspertiz özellikle ikinci el araç alım satım işlemlerinde ihtiyaç duyulan kişilerdir. Eksperler araçları gerekli teknolojik destek yardımıyla kontrol etmekte ve gözlemlerini raporlaştırmaktadır. Bu sayede alınacak olan araba hakkında sağlam ve objektif bilgi elde edilmektedir.

Sakarya Araba Ekspertiz Firmaları

Yararları

Oto eksperleri özellikle ikinci el araç alacak kişilerin başvurmuş olduğu güvenilir ve sağlam bilgi kaynaklarıdır. Piyasada birçok araç ilanı bulunmaktadır; ancak bunlar içerisinde en uygun olanı bulma konusunda yardımcı olacak eksperlerdir. Piyasada “Bayan Öğretmenden Satılık”, “Memurdan Satılık” şeklinde yer alan ilanlar ile aslında aracın temiz olduğu mesajı verilmeye çalışılmaktadır. Ancak alıcılar bu ve bunun gibi durumlarda aracın dış görünüşüne aldanmamalı aracı yine de bir ekspere göstermelidir. Zira piyasada birçok ilan yer almakta ve bazı satıcılarda fiyatları artırma adına çeşitli düzenekler hazırlamış durumdadır. Sizlerde bu düzenek içerisinde bir figüran olmamak için alacak olduğunuz aracı mutlaka bir ekspere gösteriniz.

Eksperle Ne İş Yaparlar?

Eksper şahıs, başvurulan firma tarafından yönlendirilmesi yapılarak aracınızın bulunduğu yere gelir ve gerekli teknolojiyle aracınızı muayene ederler. Gerekli gördüğü durumlarda ise daha ileri muayene ve kontroller için aracı firmaya götürür ve burada ileri düzeyde tetkikler gerçekleştirilir. Eksper aracın değişen parçalarının olup olmadığı, kilometresi ve motoru gibi birçok konuda sağlam bilgiyi müşteriye bir rapor olarak sunar. Bilindiği üzere birçok satıcı fiyatları yüksek tutabilmek ve daha fazla kazanç elde edebilmek adına aracın kilometresini düşürmektedir.

Ayrıca bazı satıcılar aracın hasar kayıtlarını resmi olarak göstermeyerek sizleri yanıltabilirler. Ancak bu ve daha birçok konuda yanıltamayacakları tek kişi oto eksperlerdir. Özellikle ikinci el araç alıcılarının bu hususlara dikkat etmesi oldukça önemlidir. Zira piyasada birçok satıcı bulunmakta ancak hepsi de iyi niyetli olmayabilirler. Sakarya Araba Ekspertiz Firmaları Bu ve bunun gibi durumlarda zarara uğramamak ve kandırılmamak adına bir oto ekspere başvurulması gerekmektedir. Eksperler araca dair en ufak detayları dahi sizlere bir rapor halinde sunmaktadır. Bu sayede gönül rahatlığı ve güven içerisinde alışverişinizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Add a Comment